Man kan rösta på skolor och på ungdomsgårdar 12–30.11.2018

Några av tiderna saknas och kommer att kompletteras senare.

Skolor
Aleksis Kiven koulu ja kalasataman peruskoulu16.11. kl. 8
Alppilan lukio16.11. kl. 10
Ammattiopisto Luovi22.11. 9.30-10.30 (i lobbyn)
Apollon yhteiskoulun koulu ja lukio16.11. kl. 9-14
Arabian peruskoulu21.11. kl. 8
Aurinkolahden peruskoulu16.11. kl. 8.30
Botby Grundskola16.11 kl. 9-12
Brändö Gymnasium12.11 kl. 9-11 (mediateekki)
Eliaskoulu13.11.kl 12.30
Eliaskoulun lukio13.11.2018 kl. 12.30.00
Englantilainen koulu ja lukio22.11. kl. 10.30
Etu-Töölön lukio 14.11 preliminär tid mellan kl. 9.30-13.45
EVA-enheten / Zacharias Topeliusskolan19.11 kl. 11.30-12
Grundskolan Norsen 20.11 kl. 9-13 (i salen)
Gymnasiet Lärkan23.11 kl. 10.30-12.30 (i biblioteken)
Haagan peruskoulu12.11. kl. 8:20-13:45
Helsingin kielilukio 19.11. kl. 10.30-12.15
Helsingin Konservatorio21.11. kl. 11.00-13.00
Helsingin Kristillinen koulu16.11. kl. 12.05-14.15
Helsingin Luonnontieteen lukio19.11. kl. 10
Helsingin matematiikkalukio13.11. kl. 9
Helsingin Normaalilyseo21.11 kl. 8-14.45
Helsingin Normaalilyseon lukio21.11.kl. 8-14.45
Helsingin ranskalais-suomalainen koulu ja lukio15.11.
Helsingin Rudolf Steiner -koulu21.11. kl. 8.15 tills ungefär kl. 10
Helsingin Rudolf Steiner -koulun lukio21.11. kl. 8.15 tills ungefär kl. 10
Helsingin Rudolf Steiner ruotsinkielinen19.11 kl. 9-11
Helsingin Saksalainen koulu12.11. kl. 11.30-12.30
Helsingin Saksalaisen koulun lukio12.11. kl. 11.30-12.30
Helsingin uusi yhteiskoulu ja lukio23.11. kl. 9-12.30
Helsingin yhteislyseo ja lukio20.11. kl. 9
Helsingin yliopiston Viikin normaalikoulu (myös lukio)15.11. kl. 10-15 (Helsingin yliopiston Viikin normaalikoulu bibliotek)
Hiidenkiven peruskoulu 23.11 kl. 8.30-15.45
Hoplaxskolan 20.11 kl. 9-12 (lobby)
Itäkeskuksen peruskoulu16.11. kl. 10.30-12.15
Jakomäen peruskoulu13.11. kl. 8.30-11.15
Kallion lukio14.11. kl. 9
Kannelmäen peruskoulu15.11. kl. 8.30-15.30
Karviaistien peruskoulu 12.11. kl. 9.10
Kruununhaan peruskoulu19.11. kl. 8.30-14.15
Kulosaaren yhteiskoulu ja lukio12.11.
Kuvataidelukio13.11. kl. 9
Käpylän peruskoulu15.11. kl. 8.15-15.00
Laajasalon peruskoulu27.11. kl 9.00-14.00 (Laajasalon ympäristötila), 29.11. kl. 10-13.00 (Laajasalon ympäristötila)
Latokartanon peruskoulu12.11. kl. 8.45
Lauttasaaren yhteiskoulu ja lukio15.11. kl. 9.15-16
Malmin peruskoulu 13.11 kl. 8-10
Malmin peruskoulu 21.11. kl. 8-14.15
Marjatta-koulu16.11. kl. 12.50-13.10
Maunulan yhteiskoulu13.11. kl. 9
Medialukio29.11. kl. 8.30-15.00 (lobby)
Meilahden yläaste22.11. kl. 8.30-15.45
Merilahden peruskoulu15.11. kl. 8.30
Munkkiniemen yhteiskoulu13.11.
Munkkiniemen yhteiskoulun lukio13.11.
Myllypuron peruskoulu21.11. kl. 10.30-12.15
Mäkelänrinteen lukio20.11. kl. 10
Naulakallion koulu14.11. kl. 9
Oulunkylän yhteiskolun lukio 14.11. kl. 11-11.40
Oulunkylän yhteiskoulu14.11. kl. 8.15-14.20
Outamon koulu21.11.
Pakilan yläaste22.11. kl. 9-14
Pasilan peruskoulu22.11. kl. 8
PHYK (yläkoulu, lukio)13.11.
Pitäjänmäen peruskoulu 14.11.
Porolahden peruskoulu14.11.
Prakticum 13.11 kl. 9-11 (lobby)
Puistolan peruskoulu14.11.
Puistopolun peruskoulu14.11. kl. 8.30
Pukinmäenkaaren peruskoulu 14.11. kl. 8.15
Ressun lukio14.11 preliminär tid kl. 10.55-12.05
Ressun peruskoulu22.11. kl. 9-12
Sakarinmäen peruskoulu15.11.
Sibeliuslukio 14.11. kl. 11-12.45
Solakallion koulu23.11 kl. 12-13
Sophie Mannerheimin koulu13.11. kl. 10-11
Stadin am.op. Ilkantien toimipaikka20.11. kl. 10.30-12.30
Stadin am.op. vilppulantien toimipaikka22.11 kl. 9.00- 14.15
Stadin ammattiopisto Holkkitien toimipiste13.11.
Stadin ammattiopisto Meritalon toimipaikka21.11. kl. 13-14
Stadin ammattiopisto Myllypuron piste19.11. kl. 10.30-12.15
Stadin ammattiopisto Prinsessantien toimipiste22.11. kl. 12-14
Stadin ammattiopisto Sturenkatu21.11. kl. 10
Stadin Ammattiopiston Abraham Wetterintien toimipiste23.11. kl. 11-13
Stadin Ammattiopiston Hattulantien toimipiste21.11. kl. 11.00-13.00
Stadin ammattiopiston Muotoilijankadun toimipiste14.11. kl. 10-12 (lobby)
Stadin ammattiopiston Savonkadun kampus15.11. kl. 11-13
Suomalais-venäläinen koulu ja lukio20.11.
Suomen diakonissaopiston Alppikadun kampus12.11. kl. 11-13 (lobby)
Suomen diakonissaopiston SKY-kampus21.11. kl. 8-11
Suur-Helsingin kristillinen koulu15.11. kl. 13
Suutarinkylän peruskoulu13.11. kl. 9-14
SYK (yläkoulu ja lukio)23.11. kl. 10-13
Taivallahden peruskoulu20.11. kl. 8.00
Toivolan koulu23.11. klo 9.30
Torpparinmäen peruskoulu21.-22.11. kl. 8.30-14.15
Tölö Gymnasium15.11 kl. 9-11 (lobby)
Töölön yhteiskoulu ja lukio14.11. kl. 8.10
Vartiokylän yläaste15.11. kl. 10.30-12.15
Vesalan peruskoulu13.11. kl. 8-15
Vuoniityn peruskoulu12.11. kl. 8.30
Vuosaaren lukio19.11. kl. 9.30-15.00
Yhtenäiskoulu13.11. kl. 11
Åshöjdens Grundskola12.11 kl. 9-12 (lobby)
Ungdomsgårdar
Arabian nuorisotalo / Pasilan nuorisotyöyksikkö29.11. kl. 17-20
Jakomäen nuorisotalo / Koillinen nuorisotyöyksikkö26.11. kl. 17-20
Kallahden nuorisotalo / Vuosaaren nuorisotyöyksikkö29.11 kl. 17-20, 30.11 klo 17-19
Kannelmäen nuorisotalo / Kannelmäen nuorisotyöyksikkö28.-29.11. kl. 17.30-22.45, 30.11. kl. 15.15-19.00
Kettutien nuorisotalo / Herttoniemen nuorisotyöyksikkö29.11. kl. 17-21, pe 30.11 kl. 17-19
Koskelan nuorisotalo / Pasilan nuorisotyöyksikkö26.11. kl. 17-20
Luupin nuorisotalo / Kontulan nuorisotyöyksikkö26.11 kl. 17-20
Malminkartanon nuorisotalo / Kannelmäen nuorisotyöyksikkö26.11, 28.-29.11. kl. 17.00-20.45, 30.11. kl. 17.00-19.00
Maunulan nuorisotalo / Maunulan nuorisotyöyksikkö26.11. kl. 17-20
Munkkiniemen nuorisotalo / Munkkiniemen nuorisotyöyksikkö28.11. kl. 15-19
Myllypuron nuorisotalo / Itäkeskuksen nuorisotyöyksikkö28.-29.11. kl. 18-21, 30.11. kl. 18-19
Nuorisokahvila Clubi / Haagan nuorisotyöyksikkö30.11. kl. 17-19
Nuorten toimintatalo Kipinä / Itäkeskuksen nuorisotyöyksikkö28.11. kl. 17- 20
Pasilan nuorisotalo / Pasilan nuorisotyöyksikkö28.11. kl. 17-20
Pihlajamäen nuorisotalo / Viikin nuorisotyöyksikkö28.11. kl. 17-20
Pikku-Huopalahden nuorisotalo / Munkkiniemen nuorisotyöyksikkö29.11. kl. 15-19
Pitäjänmäen nuorisotalo / Haagan nuorisotyöyksikkö29.11. kl. 17-19
Pukinmäen nuorisotalo / Malmin nuorisotyöyksikkö28.11. kl. 17.30-21.00
Ruoholahden nuorisotalo / Eteläinen nuorisotyöyksikkö30.11. kl. 17.30-19
Suutarilan nuorisotalo / Koillinen nuorisotyöyksikkö28.-29.11. kl. 17.00-20.30, 30.11. kl. 17.00-19.00
Torpparinmäen nuorisotalo / Maunulan nuorisotyöyksikkö28.-29.11 kl. 15-20 båda dagar
Ungdomsgården Drumsö / Hesua28.11. kl. 13-20, 29.11. kl. 13-16
Ungdomsgården Rastis / Hesua28.11. kl. 13-20, 29.11. kl. 13-16
Ungdomsgården Sandels / Hesua28.11. kl. 13-20, 29.11. kl. 13-16
UngPride Happi / Hesua29.11. kl. 17-19
Viikin nuorisotalo / Viikin nuorisotyöyksikkö29.11. kl. 17-20
Ympäristötoiminnan nuorisotyöyksikkö / Laajasalon ympäristötila27.11. kl. 9.00-14.00 och 29.11. kl. 10-13.00