Du kan rösta på skolor och på ungdomsgårdar 11–29.11.2019!

Röstning på skolorna 11–22.11

Om du inte går i skola i Helsingfors skall du hämta röstningskoder på ungdomsgården senast en dag innan du skall rösta. Röstningar på ungdomsgårdar listas nedan.

Aleksis Kiven koulu: 21.11
Alppilan lukio: TBA (meddelas senare, to be announced)
Ammattiopisto Luovi: TBA
Apollon yhteiskoulun koulu ja lukio: 11.11
Arabian peruskoulu: TBA
Aurinkolahden peruskoulu: 21.11
Botby Grundskola: 14.11 kl. 9–14
Brändö Gymnasium: 11.11  kl. 9–14
Eliaskoulu: 12.11 kl. 9–12
Eliaskoulun lukio: 12.11 kl. 9–12
Englantilainen koulu ja lukio: 18.11
Etu-Töölön lukio: TBA
EVA-enheten / Zacharias Topeliusskolan: TBA
Grundskolan Norsen: 12.11 kl. 9–13
Gymnasiet Lärkan: 18.11 kl. 9–11
Haagan peruskoulu: 11.11.
Helsingin Juutalainen yhteiskoulu: 16.11. klo 9–10
Helsingin kielilukio: TBA
Helsingin Konservatorio: 14.11 kl. 11.30–13
Helsingin Kristillinen koulu: TBA
Helsingin Luonnontieteen lukio: TBA
Helsingin matematiikkalukio: 20.11 kl. 8–15
Helsingin medialukio: TBA
Helsingin Montessorikoulu: TBA
Helsingin Normaalilyseo: 22.11
Helsingin Normaalilyseon lukio: 22.11
Helsingin ranskalais-suomalainen koulu ja lukio: 19.11 från och med kl. 9
Helsingin Rudolf Steiner -koulu: 20.11 från och med kl. 9
Helsingin Rudolf Steiner -koulun lukio: 20.11 från och med kl. 9
Helsingin Rudolf Steiner (svenskspråkig): 20.11 kl. 9–11
Helsingin Saksalainen koulu: 18.11
Helsingin Saksalaisen koulun lukio: 18.11
Helsingin uusi yhteiskoulu ja lukio: 14.11
Helsingin yhteislyseo ja lukio: 13.11
Helsingin yliopiston Viikin normaalikoulu (också gymnasiet): 13.11 kl. 9–15 (Röstning på Helsingin yliopiston Viikin normaalikoulus bibliotek)
Herttoniemen yhteiskoulu ja lukio: TBA
Hiidenkiven peruskoulu: TBA
Hoplaxskolan: 13.11 kl. 8.45–12
Itäkeskuksen peruskoulu: TBA
Jakomäen peruskoulu: TBA
Kalasataman peruskoulu: 15.11
Kallion lukio: TBA
Kannelmäen peruskoulu: 14.11
Karviaistien peruskoulu: TBA
Kruununhaan peruskoulu: TBA
Kulosaaren yhteiskoulu ja lukio: 21.11 kl. 8–15
Kuvataidelukio: 11.11 kl. 11–12.30
Käpylän peruskoulu: TBA
Laajasalon peruskoulu: TBA
Latokartanon peruskoulu: 15.11
Lauttasaaren yhteiskoulu ja lukio: 15.11
Lemmilän koulu: 12.11 från och med kl. 9
Malmin peruskoulu: TBA
Marjatta-koulu: TBA
Maunulan yhteiskoulu: 20.11 kl. 8–15
Meilahden yläaste: 18.11 från och med kl. 9
Merilahden peruskoulu: 22.11
Munkkiniemen yhteiskoulu: 12.11. alkaen klo 9
Munkkiniemen yhteiskolun lukio: 12.11 från och med kl. 9
Myllypuron peruskoulu: TBA
Mäkelänrinteen lukio: TBA
Naulakallion koulu: 18.11
Oulunkylän yhteiskoulu ja lukio: 15.11
Outamon koulu: TBA
Pakilan yläasteen koulu: 21.11
Pasilan peruskoulu: TBA
PHYK (yläkoulu, lukio): 12.11
Pitäjänmäen peruskoulu: 19.11
Porolahden peruskoulu: TBA
Prakticum: 19.11 kl. 9–11
Puistolan peruskoulu: TBA
Puistopolun peruskoulu: 18.11
Pukinmäenkaaren peruskoulu: TBA
Ressun lukio: 14.11
Ressun peruskoulu: 13.11 kl. 9.15–12
Ressu IB Worldschool: 14.11
Sakarinmäen peruskoulu: TBA
Sibeliuslukio: 15.11
Solakallion koulu: 22.11 kl. 12.15
Sophie Mannerheimin koulu: 19.11 kl. 9.30–10.30
Stadin ammattiopisto Abraham Wetterintien toimipiste: TBA
Stadin ammattiopisto Holkkitien toimipiste: TBA
Stadin ammattiopisto Ilkantien toimipaikka: 14.11
Stadin ammattiopisto Meritalon toimipaikka: 18.11
Stadin ammattiopisto Muotoilijankadun toimipiste: TBA
Stadin ammattiopisto Myllypuron piste: TBA
Stadin ammattiopisto Prinsessantien toimipiste: TBA
Stadin ammattiopiston Savonkadun kampus: TBA
Stadin ammattiopisto Sturenkatu: TBA
Stadin ammattiopisto Vilppulantien toimipaikka: TBA
Suomalais-venäläinen koulu ja lukio: 18.11
Suomen diakonissaopiston Alppikadun kampus: 14.11 kl. 10–13
Suomen diakonissaopiston SKY-kampus: 14.11 kl. 10–13
Suur-Helsingin kristillinen koulu: TBA
Suutarinkylän peruskoulu: 20.11
SYK (yläkoulu ja lukio): TBA
Taivallahden peruskoulu: 20.11
Toivolan koulu: TBA
Torpparinmäen peruskoulu: 12–13.11
Tölö Gymnasium: 21.11 kl. 9–11
Töölön yhteiskoulu ja lukio: 11.11 alkaen kl. 9
Vartiokylän yläaste: TBA
Vesalan peruskoulu: 21.11
Vuoniityn peruskoulu: 20.11
Vuosaaren lukio: 14.11
Yhtenäiskoulu: TBA
Åshöjdens Grundskola: 11.11 kl. 9–12
Östersundom: TBA

Röstning på ungdomsgårdarna 25–29.11

Arabian nuorisotalo/Pasilan nuorisotyöyksikkö: TBA
Jakomäen nuorisotalo / Koillinen nuorisotyöyksikkö: TBA
Kallahden nuorisotalo/ Vuosaaren nuorisotyöyksikkö: 28.11 kl. 17–20
Kannelmäen nuorisotalo / Kannelmäen nuorisotyöyksikkö: TBA
Kettutien nuorisotalo/Herttoniemen nuorisotyöyksikkö: 29.11 kl. 16–21
Koskelan nuorisotalo/Pasila nuorisotyöyksikkö: TBA
Luupin nuorisotalo/Kontulan nuorisotyöyksikkö: 27.11 kl. 17–21
Malmin nuorisotyöyksikkö: TBA
Malminkartanon nuorisotalo / Kannelmäen nuorisotyöyksikkö: TBA
Maunulan nuorisotalo/ Maunulan nuorisotyöyksikkö: 25.11 & 27.11 kl. 13–20
Munkkiniemen nuorisotalo: 28.11 kl. 16–20
Myllypuron nuorisotalo / Itäkeskuksen nuorisotyöyksikkö: TBA
Nuorten toimintatalo Kipinä /Itäkeskuksen nuorisotyöyksikkö: TBA
Pasilan nuorisotalo/Pasilan nuorisotyöyksikkö: TBA
Pihlajamäen nuorisotalo/Viikki nuorisotyöyksikkö: 29.11 kl. 18–21.30
Pikku-Huopalahden nuorisotalo: 25.11 kl. 16–20
Pitäjänmäen nuorisotalo / Haagan nuorisotyöyksikkö: Alustavasti 25.11 & 27.11
Ruoholahden nuorisotalo /Eteläinen nuorisotyöyksikkö: 25.11 & 27.11 kl. 17–20
Torpparinmäen nuorisotalo/Maunulan nuorisotyöyksikkö: TBA
Ungdomsgården Drumsö / Hesua: 27.11 & 28.11 kl. 17–20
UngPride Happi / Hesua: 27.11 & 28.11 kl. 17–20
Ungdomsgården Rastis / Hesua: 27.11 & 28.11 kl. 17–20
Ungdomsgården Sandels / Hesua: 27.11 & 28.11 kl. 17–20
Viikin nuorisotalo / Viikin nuorisotyöyksikkö: 28.11 kl. 17–20.30
Ympäristötoiminnan nuorisotyöyksikkö: TBA

Skolor
Laajasalon peruskoulu27.11. kl 9.00-14.00 (Laajasalon ympäristötila), 29.11. kl. 10-13.00 (Laajasalon ympäristötila)
Medialukio29.11. kl. 8.30-15.00 (lobby)
Ungdomsgårdar
Arabian nuorisotalo / Pasilan nuorisotyöyksikkö29.11. kl. 17-20
Jakomäen nuorisotalo / Koillinen nuorisotyöyksikkö26.11. kl. 17-20
Kallahden nuorisotalo / Vuosaaren nuorisotyöyksikkö29.11 kl. 17-20, 30.11 klo 17-19
Kannelmäen nuorisotalo / Kannelmäen nuorisotyöyksikkö28.-29.11. kl. 17.30-22.45, 30.11. kl. 15.15-19.00
Kettutien nuorisotalo / Herttoniemen nuorisotyöyksikkö29.11. kl. 17-21, pe 30.11 kl. 17-19
Koskelan nuorisotalo / Pasilan nuorisotyöyksikkö26.11. kl. 17-20
Luupin nuorisotalo / Kontulan nuorisotyöyksikkö26.11 kl. 17-20
Malminkartanon nuorisotalo / Kannelmäen nuorisotyöyksikkö26.11, 28.-29.11. kl. 17.00-20.45, 30.11. kl. 17.00-19.00
Maunulan nuorisotalo / Maunulan nuorisotyöyksikkö26.11. kl. 17-20
Munkkiniemen nuorisotalo / Munkkiniemen nuorisotyöyksikkö28.11. kl. 15-19
Myllypuron nuorisotalo / Itäkeskuksen nuorisotyöyksikkö28.-29.11. kl. 18-21, 30.11. kl. 18-19
Nuorisokahvila Clubi / Haagan nuorisotyöyksikkö30.11. kl. 17-19
Nuorten toimintatalo Kipinä / Itäkeskuksen nuorisotyöyksikkö28.11. kl. 17- 20
Pasilan nuorisotalo / Pasilan nuorisotyöyksikkö28.11. kl. 17-20
Pihlajamäen nuorisotalo / Viikin nuorisotyöyksikkö28.11. kl. 17-20
Pikku-Huopalahden nuorisotalo / Munkkiniemen nuorisotyöyksikkö29.11. kl. 15-19
Pitäjänmäen nuorisotalo / Haagan nuorisotyöyksikkö29.11. kl. 17-19
Pukinmäen nuorisotalo / Malmin nuorisotyöyksikkö28.11. kl. 17.30-21.00
Ruoholahden nuorisotalo / Eteläinen nuorisotyöyksikkö30.11. kl. 17.30-19
Suutarilan nuorisotalo / Koillinen nuorisotyöyksikkö28.-29.11. kl. 17.00-20.30, 30.11. kl. 17.00-19.00
Torpparinmäen nuorisotalo / Maunulan nuorisotyöyksikkö28.-29.11 kl. 15-20 båda dagar
Ungdomsgården Drumsö / Hesua28.11. kl. 13-20, 29.11. kl. 13-16
Ungdomsgården Rastis / Hesua28.11. kl. 13-20, 29.11. kl. 13-16
Ungdomsgården Sandels / Hesua28.11. kl. 13-20, 29.11. kl. 13-16
UngPride Happi / Hesua29.11. kl. 17-19
Viikin nuorisotalo / Viikin nuorisotyöyksikkö29.11. kl. 17-20
Ympäristötoiminnan nuorisotyöyksikkö / Laajasalon ympäristötila27.11. kl. 9.00-14.00 och 29.11. kl. 10-13.00